czwartek, 25 września 2014

Na jesień - pompony!


Dziś będzie inaczej. Bez kartek, pudełek, albumików - chwalenia się tym, co moje. Dziś będzie o tym, jak pracowali inni, a ja próbowałam jedynie coś pokazać i czegoś nauczyć.


W Centrum Wolontariatu Zielony Parasol w Jelczu-Laskowicach odbyło się wczoraj pierwsze po wakacjach spotkanie wolontariuszy i osób niepełnosprawnych.
Motyle (bo tak się nazywają podopieczni Zielonego Parasola) wykonywały tym razem pompony z bibuły. Piękne, kolorowe - w sam raz na nadchodzące jesienne pochmurne dni. Można powiedzieć - nic takiego. Prosta rzecz. Pompon z bibuły...

Spróbujcie zacisnąć ręce w jakimś nienaturalnym geście i wykonać nimi prostą czynność - choćby podrapać się za uchem... Jakże się cieszę, że moje dłubanki mogą się na coś przydać. Nie śmiem użyć słowa "terapeutyczne doświadczenie", ale chyba trochę takie było to wczorajsze "pomponowanie". Dla mnie z pewnością.
 Te spotkania nadają mojemu życiu i temu co robię jakiegoś niesamowitego koloru, pomagają nabrać dystansu, spojrzeć na życie inaczej, znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów... 
Dziękuję!

Jedna jeszcze niezwykła rzecz na tym spotkaniu wczoraj się wydarzyła. 
Udało mi się w końcu sfinalizować akcję "Motyle". 
Niepełnosprawni uczą też cierpliwości - najpierw zawaliła poczta, bo nie wszystkie kartki dotarły na czas, potem ktoś był chory, ktoś po operacji, potem ... w końcu odłożyliśmy wszystko na "po wakacjach". 
No i w końcu udało się! Każdy z podopiecznych otrzymał kartkę, którą wykonały wspaniałe dziewczyny
Kalinka, Ewa, Boei, Ela, Franki Przydasiowo, Szydełkiem w oko -x2, Visell, Art Soul, Jadzia.
A już po chwili kartki z wielkim całusem i uściskiem powędrowały do mamy, taty, opiekuna...

Ja jeszcze raz dziękuję! I dołączam te prześliczne uśmiechy!
A wszystkie karteczki można zobaczyć tutaj.I do następnego spotkania!


Bibułę do zrobienia pomponów mieliśmy dzięki życzliwości sklepu Fifi Rifi. Wielkie dzięki!

2 komentarze:

  1. ale fajnie :)) bardzo szlachetna impreza, gratuluje pomyslu wspanialego wykonania i takich fantastycznych "Motyli" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. widać że była super zabawa ;-)

    OdpowiedzUsuń

Każde słowo jest mile widziane.