niedziela, 28 września 2014

Pudełeczka na życzenie

pań uczestniczących we wczorajszych pokazach na Craft Party.
Miałam dokładnie opisać co i jak - ile, gdzie - uciąć, połamać, poskładać i posklejać -  żeby wyszło papierowe pudełeczko. 


Zatem zgodnie z obietnicą

pudełeczko pierwsze:

Możemy je wyciąć bezpośrednio z papieru scrapbookingowego i po złożeniu od razu przystąpić do ozdabiania  albo z craftowego lub zwykłego grubego bristolu, potraktować go jako bazę i dopiero dekorować kolorowym papierem i ozdobami.

Musimy przygotować sobie wzór pudełka. 
Wykonanie takiej siatki mi zajmuje dosłownie minutkę. Bez wykrojników, bez szablonów. Dodatkowym plusem jest to, że rozmiary możemy sobie zmieniać wg naszych potrzeb.


Tutaj papier przycinamy do rozmiarów 10x6 cali (podaję w calach, bo tak mi jest łatwiej zaznaczać na bigownicy miejsca zagięć), a następnie bigujemy w zaznaczonych miejscach. Mam nadzieję, że zdjęcie jest wystarczająco wyraźne. Na zdjęciu widać, że środkową linię na boku pudełka nie bigujemy na całej długości. Kończymy w odległości ok. 1 cala od dołu, a podczas zaginania, wyginamy to miejsce w stronę przeciwną niż pozostałe.


Dolną część pudełka przycinamy tak, aby powstały nam "piórka" wygodne do sklejenia denka. Całe pudełeczko składamy, sklejamy bok i dno. I gotowe.
Możemy ozdabiać! Czym? To już pozostawiam inwencji twórczej każdej z Was...


Górne brzegi pudełka można przedziurkować i związać tasiemką, zrobić rączki lub po prostu włożyć do środka papierową bibułę lub serwetkę tak, by jej brzegi wystawały z pudełeczka.

Papier UHK Mademoiselle - sklep Fifi Rifi

Życzę powodzenia i dziękuję za odwiedziny - na blogu i wczoraj - na żywo w Poznaniu. Było to moje "pierwsze" wystąpienie tego typu, więc proszę o wybaczenie - ręce się trzęsły, papier wypadał z rąk, klej nie chciał kleić... Na szczęście zdenerwowanie i trema szybko ustąpiły miejsca miłej i życzliwej atmosferze. Bo przecież na Craft Party, gdzie bawią się same artystyczne i sympatyczne dusze, inaczej być nie może! Prawda?
Za życzliwość, wsparcie i wszystkie miłe słowa - dziękuję!Kolejne pudełeczko już jutro.


Będzie mi niezmiernie miło jak dacie znać i pochwalicie się swoimi pracami! 

5 komentarzy:

 1. ale fajne!!!! na pewno bylo super :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj! To ja prosilam o ten kurs, a dzisiaj wieczorkiem planuje roboty kartkowe dlatego sprobuje zrobic to pudeleczko. Dziekuje za szybki kursik na kwiatka,ktory zrobilas dla mnie na craft party. Bylo wspaniale. Pozdrawiam i zapraszam do mnie na bloga kartkowe-variete.blogspot.com Umieszcze posta z pudeleczkiem,chyba ze znowu mi komp wysiadzie. Ostatnio nie bylsm aktywna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Aniu! Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Mam nadzieję, że moja instrukcja jest zrozumiała. Teraz do pracy i czekam z niecierpliwością na efekty! Całusy dla Maluszka!

   Usuń
 3. cudne pudełeczka! te nowe papiery UHK też...

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo jest mile widziane.