poniedziałek, 24 czerwca 2013

Nadzieja ma kolor zielony

Karteczka powstała na zielone wyzwanie Kwiatu Dolnośląskiego


i właściwie nie miała jakiegoś szczególnego przeznaczenia.
Pod zieloną kartką z okienkiem (wzięłam ją ze strony Kwiatu Dolnośląskiego) są dwie warstwy papieru UHKowego lekko pokolorowanego zieloną i białą farbką akrylową. Do tego szydełko i biały kordonek - wyrób własny. Nie mogłam też znaleźć odpowiedniego napisu na tą kartkę. Krążyłam wokół  tematu domu, gościnności, serca... A dzisiaj...

Od kilku dni całe nasze miasto żyje tematem zbiórki pieniędzy na rodzinny przeszczep płuc dla Justyny - nauczycielki, druhny, wolontariuszki. Dziewczyna potrzebuje 600 tys. zł. Więcej informacji o akcjach na rzecz Justyny na stronie: www.plucadlajustyny.pl Profil na FB z aktualnymi informacjami:  https://www.facebook.com/PlucaDlaJustyny Historia choroby Justyny czytana przez harcerkę z jej drużyny: http://www.youtube.com/watch?v=xYtiUqHuBJ8 Pomóc Justynie można m.in. przez portal Się Pomaga:http://www.siepomaga.pl/f/swiatzusmiechem/c/907


No i dzisiaj okazało się, że w ramach tej akcji dyrektor szkoły, w której pracuje pani Justyna, poprosiła wszystkich uczniów, aby zamiast kwiatka dla pani na koniec roku szkolnego, przekazali pieniążki dla pani Justyny. Wymyśliliśmy też, że klasa, do której chodzi moja Martyna napisze list z życzeniami , no i padło, żeby zrobić jakąś kartkę. I wtedy mnie olśniło: moja zielona kartka!

Nadzieja ma kolor zielony!

I w ten sposób kartka ma już swoje przeznaczenie. Pani Justyno - będzie dobrze - gorąco w to wierzymy. Klasa Vb z Dwójki życzy Pani zdrowia!


4 komentarze:

 1. Jestem fanką Twoich niesamowitych kartek, ta jest wspaniała. Zieleń i zaczarowane okienko urzekają. Przyłączę się do akcji zarówno wpłatą na konto jak i umieszczeniem banerka na blogu. Pozdrawiam ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki! Zapomniałam napisać to, co najważniejsze - jeśli możliwe to spróbujcie też pomóc. Ludzie są niesamowici. Nikt nie wierzył, że uda się uzbierać te pieniądze, a tu w ciągu kilku dni taka suma. Operacja jest wyznaczona na 1 lipca. Warto być dobrym i to razem z innymi! Ta akcja pokazuje ile mamy dobra w sobie wszyscy razem!
  Myślałam, żeby kartkę dać na aukcję internetową i pieniądze też przeznaczyć dla Justyny, ale już obiecałam dzieciakom. Może jakąś inną spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna praca trafi we właściwe ręce, by natchnąć nadzieją.
  Pozdrawiam!!! I dołączam się do życzeń zdrowia dla Pani Justyny.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiekna kartka w moim ulubionym stylu.

  OdpowiedzUsuń

Każde słowo jest mile widziane.